Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Дата: 18 вересня 2019 о 10:33, Оновлено 19 травня 2023 о 11:02

Зарічненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

/Розвиток освіти в селі Муравин/

До 1939 року в Муравині на місці нинішнього сільського клубу знаходилась польська школа. Приміщення було цегляне, мало 4 класних кімнати. Навчання проводилось польською мовою. Викладали в школі пані Хільковська та пан Марцинкевич. До школи учнів приводили батьки, залишали, пан навіть харчував дітей.

З 1939 року по 1942 рік навчання проводилось у цьому ж приміщенні. Навчався 21 учень в одній класній кімнаті. Завідував початковою школою Добішук Микола Кирилович. Читалась математика, читання, письмо, малювання, фізкультура.

У 1942 – 1943 роках під час бомбардування ця школа згоріла. З 1944 по 1945 рік школа знаходилась у хаті Старжинського Івана Петровича. Навчалося 25 учнів. Завідував школою Віденко Іван Данилович, вчителював Добішук М.К.

З 1945 року по 1947 рік школа знаходилась у хаті Мельника Михайла Никифоровича. Навчалося 13 учнів в одній кімнаті. Зошитів не було. Писали перами на газетах, чорнило робили з буряка і носили у пля-шечках. На всіх був один буквар. Вчителювали Добішук Микола Кирилович, Петренко Броніслава Андріївна.

З 1947 року по 1963 рік школа знаходилась у конфіскованій хаті Федюшка Іллі Кіндратовича. Завідував нею Добішук Кирило Кирилович, вчителювала Ткаченко Паша Андріївна. У 1949 році завідувала школою Петренко Ольга Мефодіївна. З’явилися зошити і чорнило в чорнильни-цях. Писали ручками і перами. У школі навчався 81 учень.

З 1952 по 1960 роки – завідуюча школою Калаур Валентина Зиновіївна. Школу відвідують 83 учні.

З 1960 року по 1963 рік – завідуюча Кошель Євдокія Михайлівна. Вчителювали Зражевська Марія Андріївна, Добрянська Віра Григорівна. Жили у власних будинках та найманих. Навчалося 78 учнів. У ці роки прибудовано веранду.

З 1963 року по 1977 рік школою завідувала Євтух Антоніна Анто-нівна. Вчителювали: Пацурківська Марія Романівна, Мандрійчук Надія Миколаївна, Яцук Ірина Севастянівна. Зроблено капітальний ремонт, перероблено вікна і школу накрито шифером.

1977 року згідно рішення Зарічненського райвиконкому за №257 від 28 липня Зарічненську початкову школу №2 реорганізовано у Зарічненську восьмирічну школу. Директором призначено Бридуна Юрія Олексан-дровича, який керував школою по 1985 рік. Навчається 216 учнів. У старому приміщенні навчались учні 1-4 класів у дві зміни, 5-8 класи навчались у приміщенні колгоспної контори.

З жовтня 1985 року по 1993 рік директором школи був Лозіцький Віталій Петрович. За цей час було добудоване нове приміщення школи із харчоблоком, 5 класними кімнатами та приміщенням бібліотеки.

З 1993 року до 1999 року очолював навчальний заклад Полховський Леонід Олександрович.

З 1999 року і по даний час директором школи є Переходько Любов Петрівна. За цей час школа набула сучасного вигляду, відремонтовані класні кімнати, коридори, шкільну їдальню. На сьогоднішній день в школі навчається 107 школярів.

Історію школи вивчав учитель історії та правознавства Філовець Олександр Степанович.

Директор школи:             Л.П.Переходько

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.